Niech zagra muzyka

Niech zagra muzyka, niech zabrzmi śpiew

 

Podczas tegorocznego festiwalu, podziwiając instalacje, będzie można także posłuchać muzyki. Zagrają m.in. zespół Luz Brothers, starający się pokazać różne kierunki w nurcie zwanym poezją śpiewaną.

Pojawią się songi Boba Dylana czy Leonarda Cohena, ale też piosenki Marka Grechuty czy Wojtka Belona. Atrakcyjnie zapowiada się występ Witolda Chronowskiego, na co dzień muzyka jazzowego, który tym razem zaprezentuje swe interpretacje twórczości Edwarda Stachury.

- Ostatnim akcentem „Doliny” będzie recital Jarosława Wasika, znanego twórcy, a jednocześnie organizatora warszawskiej imprezy Poetycka Dolina, na której trochę się wzorujemy. Nie zapominamy też o rodzicach z dziećmi, dla których przygotowaliśmy jarmark średniowieczny z pokazami zwyczajów, rzemiosła i walk rycerskich – mówi Dawid Żuchowicz.

Na ruiny zamku zaprasza słowami przesłania, które towarzyszy festiwalowi: Niech zagra muzyka, niech zabrzmi śpiew przy ognisku, na szlaku, po wędrówce, dla radości serca, wielkości poezji i uszanowania piękna natury.

Magdalena Uchto

magdalena.uchto@dziennik.krakow.pl